200 éve születet dr. Kovács Pál

A bicentenárium alkalmából a Radnóti Miklós Emlékbizottság és Irodalmi Társaság tudományos ülést és tanári konferenciát rendez 2008. november 15-én, szombaton 9 órakor a győri Megyeházán.

- Köszöntőt mond: dr. Németh Viktor, Győr város önkormányzata oktatási, kulturális és sportbizottságának elnöke.
- Levezető elnök: Sütő Csaba András tanársegéd, költő (NYME Apáczai Csere János Kar)

- Előadások:
- Polgárosodó Magyarország, polgárosodó Győr - dr. Gecsényi Lajos, az Országos Levéltár főigazgatója.

- A polgárosodó Győr növekvő kulturális igényei; iskolahálózat, könyvkiadás, színház - Dominkovits Péter, a Soproni Levéltár főlevéltárosa.

- A pápai református kollégium a nemzeti nevelés szolgálatában - dr. Hudi József levéltárvezető, a történelemtudományok kandidátusa.

- Csató Pál és az Atheneum körüli zajgások - Mészáros András egyetemi tanár (Pozsony)

- Kovács Pál, a kulturális, közéleti ember; olvasóegylet, ének-zeneegylet, ismeretterjesztés - Baksa Péter tanár.

- Kovács Pál helye, szerepe a magyar sajtótörténetben - dr. Horváth József, a Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár igazgatója.

- Győr színészete a 19. században; Kovács Pál tevékenysége - Márfi Attila, a Baranya Megyei Levéltár főlevéltárosa.

- Kovács pál irodalmi munkássága a reformkor végéig - dr. Kerényi Ferenc irodalomtörténész (Budapest).

- Kovács Pál utóélete Győrött - Bana József főlevéltáros, a Győri Városi levéltár igazgatója.

- Köszöntő a szülőfalu, Dég képviseletében - Verebics Géza, a Kovács Pál hagyományok őrzője.

- 17 órakor koszorúzás az emléktáblánál, a dr. Kovács Pál utcában. Emlékbeszédet mond: dr. Németh Viktor, Győr város önkormányzata oktatási, kulturális és sportbizottságának elnöke.